Darius Voitukevičius, Delfi kino apžvalgininkas,
Lygiai prieš vienuolika metų studija „DreamWorks Animation“ pristatė mums paskutinį „Šreko“ serijos skyrių – „Batuotą katiną Pūkį“, kuris sugebėjo užsidirbti pakankamai rimtus pinigus bei pelnyti žiūrovų nuolankumą. Tačiau po šios juostos pasirodymo ir jos komercinės sėkmės, kalbos apie potencialų tęsinį nutilo ir tik 2020 metais buvo duota žalia šviesa antrajai daliai, kuris jau nuo šio savaitgalio pradės džiuginti tiek mažus, tiek ir didelius animacijos gerbėjus.
Bet ar buvo verta laukti virš dešimtmečio? Štai kur svarbus klausimas, nes kaip mes visi puikiai žinome, dažnai tokio pobūdžio tęsiniai pasirodo tik dėl vieno – lengvo uždarbio, kurį atneša nostalgijos perpildyti gerbėjai.
Apie ką mes čia…
Praėjus daugeliui metų nuo itin įnirtingų nuotykių šalia Šreko, katinas Pūkis jau nėra tas nutrūktgalviškas ir avantiūroms pasiryžęs vyrukas, koks anksčiau buvo. Dabar jis privalo saugoti save, nes jam liko vos viena gyvybė iš devynių turimų. Tačiau vieną dieną jis sužino, jog jis gali lengvai atstatyti savo prarastas gyvybes dėka paslaptingos „Norų žvaigždės“. Norėdamas ją gauti, jis privalo ryžtis dar vienam pavojų kupinam nuotykiui, kuris gali jam kainuoti paskutinę gyvybę.
Kūrinio turinys
Manau, kad atėjus žiniai apie „Batuoto katino Pūkio“ pratęsimą, daugelis pagalvojo, jog Holivude išseko idėjos, o lengviausiu būdu pasipelnyti iš žiūrovų yra nostalgija. Ir taip, tai labai teisingas požiūris į daugelį žymių filmų ar seniai užbaigtų istorijų nereikalingų tęsinių, kurie buvo, yra ir bus kuriami tik dėl vieno – pelno. Tačiau su „Batuotu katinu Pūkiu“ yra šiek tiek kitaip, nes jo kūrėjai nors ir sukūrė kaip ir nereikalingą pasipelnymo tikslui skirtą tęsinį, bet jie visgi pasistengė su pačia istorija, kuri, tiesą pasakius, yra tikrai pamokanti, o kas svarbiausia, įdomiai pateikta. Ir to bent jau man užteko, kad galėčiau nuo pradžios iki pabaigos mėgautis šiuo pasakojimu, kuris vienu metu mane net sugebėjo sugraudinti. Pasakojimo koncepcija yra paprasta, bet ne prasta, todėl žiūrovas čia gauna ne tik kelis itin svarbius atsakymus į anksčiau užduotus „Šreko“ serijoje klausimus, bet dar ir turi galimybę pamatyti, kaip gi per tiek metų pasikeitė pats Pūkis, kuris dabar tapo išmintingesnis ir labiau prižemintas. Be to, gyvybės svarba ir mintys apie netinkamai vedamą gyvenimo būdą tampa rimtu pamokslu. Visgi nereikia užmiršti, jog nuotykiai ir nenuobodžiai atrodantis gyvenimas yra gerai, bet saugoti save yra visgi svarbiau, nes be sveikatos nebus ir tų nuotykių. Taip pat man čia labai patiko pats pasakojimo tempas, smagūs ir ne tokie jau nuvalkioti juokeliai, o ir patys personažai šiame tęsinyje niekuo nenusileidžia „Šrekui“ ir tuo labiau 2011 metais pasirodžiusiam pirmtakui. Be katino Pūkio filme yra dar ir keli puikiai atpažįstami žymių pasakų veikėjai. Gaila, kad negaliu per daug apie juos „spoilinti“, nors pasidalinti klasikinių pasakų personažų vardais šioje juostoje tikrai norėčiau. Ir manau, kad po šio filmuko peržiūros kai kurie iš tėvų galės savo vaikams paskaityti prieš miegą apie mano neįvardintų veikėjų nuotykius. Tad nedaugžodžiaujant, manau, kad „Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ gavosi tikrai šaunus, lengvai išvystytas, protingų minčių turintis ir tuo pačiu labai žiūroviškas filmas, ko negalima pasakyti apie daugelį visiškai nereikalingų tęsinių.
Techninė juostos pusė
Čia mane kažkiek suglumino kūrėjai, kurie pateikė visiškai kitokį animacijos stilių, nei tas, kuris buvo tiek „Šreke“, tiek ir pirmoje dalyje. Dar specialiai žiūrėjau visus filmus, kad galėčiau deramai įvertinti šį naują filmą, todėl buvau kažkiek net šokiruotas. Bet kita vertus, laikai keičiasi, todėl kodėl negali pasikeisti ir animacija? Nuo to filmas tikrai nesuprastėjo. O smagios dainos, žvalus vaizdo montažas ir ne ką prastesnis garso montažas leido kino salėje praleisti pakankamai gerai šiam filmui skirtą laiką.
Aktorių kolektyvinis darbas
Filmuką žiūrėjau originalo kalba, nes kitaip negalėčiau pajusti pagrindinio veikėjo šarmo, kurį jam suteikė unikalus Antonio Banderaso balsas. Taip pat čia galime išgirsti ir tokių žymių aktorių kaip Salma Hayek, Harvey‘is Guillenas, Florence Pugh, Ray‘us Winstone‘as, Wagneris Moura, Olivia Colman ir Johnas Mulaney‘is balsus. Todėl jeigu turite galimybę žiūrėti angliškai, žiūrėkite. Nors, tikiu, kad ir lietuviškas dubliažas yra vykęs, nes personažus įgarsino tikri profesionalai.
Verdiktas
„Batuotas katinas Pūkis: paskutinis noras“ – ne ką prastesnis savo siužetu ir tuo pačiu toks pat linksmas kaip ir pirmtakas naujasis studijos „DreamWorks Animation“ projektas, kuris dėka prasmingos minties, nenuobodžiai pateiktos istorijos, įdomių animacinių sprendimų ir charizmatiškų veikėjų yra išties vykusiu žymiosios „Šreko“ serijos papildymu.